III Wielobój Siłowy 2013

III Wielobój Siłowy 2013

W dniu 29.05.2013 r odbyła się już III edycja zawodów w Wieloboju Siłowym  Dzieci i Młodzieży, które jak co roku organizowane są przez nasze Stowarzyszenie w porozumieniu z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Tegoroczne zawody miały odbyć się przed Wodnym Centrum Rekreacji, jednak z uwagi na złą pogodę zawody zostały przeniesione do hali sportowo-widowiskowej.
Do startu zgłosiło się 10 zawodników, którzy po weryfikacji zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: juniorzy młodsi i juniorzy starsi. W kat. junior młodszy wystartowało trzech zawodników, który rywalizowali w czterech konkurencjach: wyciskanie sztangi(1/2 połowy własnego ciała na czas 30 s.), brzuszki na czas(30 s.), pompki na czas(30 s.) i wyciskanie nogami na suwnicy swojego ciężaru ciała na czas( 30 s.).
W kategorii junior starszy wystartowało natomiast 7 zawodników, rywalizowali oni również w czterech konkurencjach, które były dostosowane do ich wieku. W tym roku przewidzieliśmy dla nich: wyciskanie sztangi leząc( masa ciała na czas 30 s.), sprint na rowerze stacjonarnym na czas( 60 s.), pompki szwedzkie na czas( 30 s.) i podciąganie na drążku podchwytem na czas( 30 s.)
Zawody były bardzo emocjonujące i na wyłonienie zwycięzców trzeba było czekać niemal do ostatniej konkurencji. Po podliczeniu wyników klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco:
Kat. Junior młodszy:
1. Błażej Zapotoczny
2. Patryk Ślipek
3. Krystian Cętkowski

Kat. Junior starszy
1.Konrad Szwarc
2. Tomasz Ciesielski
3. Adam Pietkiewicz
4. Michał Szymczyk
5. Sebastian Mrukowicz
6. Jakub Rebelski
7. Artur Pękała

wieloboj012013

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i gadżety związane z branżą kulturystyczną. Zwycięzcom gratulujemy i oczywiście zapraszamy za rok.