Warsztaty ŚFP 2010

Warsztaty ŚFP 2010

Świebodzicki Festiwal Piosenki 2010

Projekt zrealizowano wspólnie z Europejską Fundacją Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści” i Publicznym Zespołem Szkół Integracyjnych w Świebodzicach w dniach od 28.03. do 02.05.2010 r.

Festiwal adresowany był do młodych wokalistów zamieszkałych na terenie Gminy Świebodzice. Jego nadrzędnym celem było promowanie wybitnie uzdolnionych dzieci i młodzieży oraz podniesienie ich poziomu umiejętności wokalnych, a także prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów wokalnych.

Fotoreportaż:

Przedfestiwalowe przesłuchania, na które zgłosiło się 34 uczestników w wieku od 7 do 20 lat odbyły się 28.03.2010 r. w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. Rada Artystyczna zaprosiła do udziału w festiwalu 14 młodych, świebodzickich wokalistów. Jeszcze tego samego dnia, do późnych godzin wieczornych, zaproszona grupa wzięła udział w intensywnych warsztatach wokalnych i sesji nagraniowej, prowadzonych przez doświadczonych muzyków: instruktora śpiewu pana Krzysztofa Mrozińskiego i realizatora dźwięku pana Pawła Słoniowskiego z Europejskiej Fundacji Wspierania Talentów Dzieci i Młodzieży „Młodzi Artyści”. Kolejne całodniowe warsztaty wraz z sesją nagraniową, w efekcie której powstała pamiątkowa płyta, zorganizowano w dniu 25.04.2010 r.

Koncert Galowy Świebodzickiego Festiwalu Piosenki był podsumowaniem całego projektu. Odbył się on 2 maja 2010 r. na stadionie OSiR w Świebodzicach. Wzięli w nim udział wszyscy wyłonieni drogą eliminacji wokaliści.Uczestnicy festiwalu znakomicie zaprezentowali się na dużej scenie, a trzeba dodać, że dla większości z nich był to pierwszy występ z orkiestrą.

Uczestnikom akompaniowała orkiestra festiwalowa w składzie: Krzysztof Mroziński – fortepian, kierownictwo muzyczne, Janusz Brzozowski – gitara elektryczna i akustyczna, Krzysztof Olejnik – perkusja, Paweł Słoniowski – gitara basowa, Dariusz Jaros –instrumenty klawiszowe, akordeon.